Nadawanie przez Twitch lub Youtube

Wzrost i sukces streamerów gier wideo pozwolił na stworzenie Twitcha, platformy szczególnie nastawionej na zarabianie pieniędzy poprzez streamowanie treści na żywo. Jeśli jesteś dobry w grze niektóre z najnowszych gier, oczywiście – to świetny pomysł, aby rozpocząć dzielenie się swoimi grami na Twitch i zarabiać pieniądze w tym samym czasie.

Gra w turniejach e-sport

Czy jesteś w stanie opanować do perfekcji jakąś grę? Zacznij w pełni wykorzystywać swoje umiejętności dzięki zawodom e-sportowym. Konkursy te, które zresztą trwają od lat, stają się coraz bardziej popularne, a suma pieniędzy, które generują wciąż rośnie. W rzeczywistości nie byłoby zaskoczeniem, gdyby za kilka lat profesjonalni gracze w e-Sporcie dorównywali graczom w każdym innym tradycyjnym sporcie. Sprawdź, ile zarabiają profesjonalni gracze. Branża e-sportu pozwala profesjonalnym graczom w gry wideo zarabiać dużo pieniędzy w domu dzięki sponsorom i, oczywiście, nagrodom pieniężnym, które otrzymują zwycięzcy turniejów.

Trener turniejów gier wideo

Jest dużo pieniędzy do zarobienia jako profesjonalny gracz w gry wideo, ale szczególnie jako trener e-sportu. Kariera ta polega na trenowaniu zespołów zawodników, aby osiągali jak najlepsze wyniki w zawodach, dokładnie tak samo jak w każdym innym rodzaju sportu. Jeśli mówimy o liczbach, cena tego typu usług zależy w dużej mierze od godzin szkolenia, sławy, jaką masz w branży i popytu na Twoje usługi.

Tester gier wideo

Praca jako tester jest jedną z najbardziej opłacalnych możliwości zarabiania pieniędzy w grach wideo. Zadaniem testerów gier jest ocena przeciętnego doświadczenia użytkownika, ale także próba „złamania” gry. Ich praca polega na wykrywaniu błędów i usterek, odnotowywaniu kiedy i dlaczego są one wywoływane oraz zgłaszaniu ich zespołowi programistów, który może zdecydować się je naprawić lub odnotować ich poprawki do późniejszych łatek.

Zasadniczo, testerzy gier upewniają się, że gra będzie działać idealnie przed jej wydaniem. Albo, przynajmniej, że nie będzie miała krytycznych błędów. Aby to zrobić, muszą posiadać umiejętności programowania i projektowania. Ponadto, długie sesje gry, ciągłe powtarzanie testów i wymagania analityczne procesu sprawiają, że zarobki w tym zawodzie są bardzo wysokie.

Pisanie recenzji na swojej stronie internetowej, lub kanale Youtube o grach wideo

Jeśli chciałbyś zarabiać pieniądze na testowaniu gier wideo, ale twoje umiejętności są bardziej skupione na komunikacji niż programowaniu, inną dobrą opcją jest pisanie recenzji na stronie internetowej lub przez Youtube.

Musisz tylko zacząć mówić o swoich doświadczeniach grając w niektóre z ulubionych gier i ocenić ich różne aspekty w obiektywny sposób. Postaraj się zrobić to w przyjemny i kompletny sposób, aby zdobyć czytelników w przypadku strony internetowej lub subskrybentów na Youtube. Możesz zacząć otrzymywać gry za darmo, a nawet pobierać opłaty za promowanie niektórych gier swoim widzom.